Užívateľské nastavenia

Aktuálna kategória Veterina

Budete presmerovaný na ďaľšiu

Prejdi na:
Odhlásiť
Nastavenia vyhľadávania
Typ obsahu Témy
Nedávno pridané Odborné články Video obsah Obsah pre ochrancov zvierat Upozornenia
Užívateľské nastavenia

Aktuálna kategória Veterina

Budete presmerovaný na ďaľšiu

Prejdi na:
Farmácia Medicína
Odhlásiť
Veterina

Chutnosť nového zloženia milbemycínoximu/praziquantelu na zlepšenie dodržiavania liečby u psov

Vnútorní paraziti sú bežným a rozšíreným problémom. Okrem toho, že spôsobujú závažné ochorenia u psov, niektoré druhy majú zoonotický potenciál a môžu sa prenášať aj na ľudí. Podávanie liekov, ktoré obsahujú aktívnu zložku praziquantel, ktorá je charakteristická svojou nepríjemnou (trpkou) chuťou, môže byť náročné a môže spôsobiť horšie dodržiavanie liečby, a teda znížiť jej celkovú úspešnosť. Na vylepšenie chuti môžu mať tablety rôzne príchute, aby sa tak potlačila ich nepríjemná chuť.

V štúdii zameranej na chutnosť sme stanovili percento psov, ktoré dobrovoľne užili tablety s novým zložením milbemycínu/praziquantelu (Milprazon® CHEWABLE, Krka). Na vylepšenie chuti boli do tabliet pridané kvasnice, mäsová aróma a prírodná pečeňová aróma.

V štúdii vykonanej v súlade s usmerneniami Európskej agentúry pre lieky dosiahli tablety s novým zložením milbemycínu/praziquantelu 86 % úspešnosť dobrovoľného užitia u psov. Pridané príchute vylepšili chuť tabliet, čím sa zlepšilo aj dodržiavanie liečby pri ochrane proti parazitom.